Prezent dla dziewczynki bez elektroniki nie musi być nudny!

W domu często słyszeliśmy: “Całe szczęście, że to chłopiec, przynajmniej prezent będzie łatwo wybrać.”, albo: “A dziewczynce to co wybrać na prezent? Bo już nie mam żadnego pomysłu.” W tej kwestii wiele się zmieniło, ostatnie dwadzieścia lat rozwoju technologii sprawiło, że w Internecie znajdziemy wszystko, nawet kilka porad w tej trudnej kwestii. Co najważniejsze, żaden z pomysłów na prezent dla dziewczynki nie będzie telefonem, tabletem, albo inną bezużyteczną elektroniką!

Bez prądu, a się rusza!

Doskonale rozumiemy potrzebę poszukiwania prezentów dla dzieci, które nie będą miały wyświetlacza. W ostatnich czasach często idziemy na łatwiznę i kupujemy takie zabijacze czasu. Są małe wygodne i w zasadzie bezużyteczne. Nie można się dziwić, że wielu rodziców, wujków i babć szuka niekonwencjonalnego prezentu dla dziewczynki, który będzie zachęcał dziecko do działania. Takie zabawki uruchamiają cały organizm, bo trzeba je podnieść, obejrzeć i wpaść na to, w jaki sposób działają. Taka zabawka staje się narzędziem kreatywnym, bo żeby je poruszyć, trzeba z nią w odpowiedni sposób współpracować. Poza tym, zabawki, które nie mają w sobie elektroniki są dużo trwalsze i prościej można je naprawić. To bardzo ważny aspekt, zwłaszcza w kontekście elektroniki starzejącej się średnio co kilkanaście miesięcy.

Zabawki mają spełniać marzenia

W tej kwestii nic się nie zmieniło. Dziewczynki mają swoje marzenia nierozłącznie związane z księżniczkami, bajkami i delikatnością. Taka zwykle jest ich natura i dokładnie takie powinny być prezenty dla nich. Warto zastanowić się, w jaki sposób urządzić pokój dziecka by odpowiadał właśnie na takie potrzeby. Na początku wystarczy wiklinowy fotel bujany, powiedzmy w pastelowych kolorach. Dokładnie taki sam, jaki był w “Pięknej i Bestii” w pałacu głównego bohatera. Cała reszta przyjdzie sama, wystarczy obudzić wyobraźnię w dziecku. Samo podsunie nam kolejne pomysły. Kufer na “skarby”? Proszę bardzo, znajdziemy taki! Wiklinowy wózek dla lalek? Nie ma najmniejszego problemu! Dekoracje, dodatki i ozdoby? Dziecko samo będzie proponować kolejne pomysły na prezenty.

Prezent dla dziewczynki — prosta sprawa

Dochodzimy do szybkiego wniosku, że prezent dla dziewczynki wcale nie musi być przedmiotem utrapienia. Jeżeli będziemy pamiętać o tych prostych zasadach na pewno nie będziemy mieć problemu z jego wyborem. Na koniec chcielibyśmy zauważyć, że dzieci bardzo uważnie obserwują swoich rodziców. Jeśli my będziemy w stanie cieszyć się z dekorowania domu wiklinowymi ozdobami to i nasze dziecko odnajdzie w tym bardzo interesujące zajęcie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl