Poznaj pomysły na wykonanie taniego tarasu i ciesz się wypoczynkiem na świeżym powietrzu!

Po ciężkim dniu w pracy, staniu w korkach i wdychaniu spalin, marzysz o tym, by zasiąść z popołudniową kawą i ciasteczkiem na świeżym powietrzu, w zaciszu własnego ogrodu? Przydomowy taras będzie idealnym rozwiązaniem, gdyż stanowi coś na kształt dodatkowego – zewnętrznego pokoju. Dzięki temu, że jest zazwyczaj bezpośrednio połączony z Twoim domem, możesz łatwo się przemieszczać z domu na taras i z powrotem. Tego typu konstrukcja stanowi oazę przeznaczoną do wypoczynku, jadania posiłków czy wspólnej biesiady ze znajomymi. Warto sprawdzić, jak niedużym kosztem skonstruować własny kącik. Przedstawiamy pomysły, jak wykonać komfortowy tani taras!

Jak zrobić tani taras, by nie stracić zbyt wielu oszczędności?

Na całkowite koszty wpływa wiele czynników, które musisz wziąć pod uwagę, zanim zdecydujesz się na budowę tarasu. Przede wszystkim musisz określić rozmiary konstrukcji, kształt oraz wysokość. Ważna jest też kwestia ewentualnych schodów i barierki czy poręczy. Zdecyduj, czy taras będzie budowany bezpośrednio na gruncie, czy na podwyższeniu. Więc jeżeli zależy Ci na tanim tarasie, najlepszym pomysłem będzie wykonać go na powierzchni ziemi. Wszystkie elementy dodatkowe (schody, barierki, poręcze) generują kolejne wydane pieniądze.

Skorzystaj z pomysłów, które pozwolą Ci zrobić tani taras

Jedną z bardziej istotnych kwestii jest dobór materiału, z którego będzie konstruowany taras. Najtańsza wersja to zastosowanie standardowych desek – i to bynajmniej nie tych ekskluzywnych, egzotycznych, lecz podstawowych, dostępnych w każdym centrum budowlanym, np. sosnowych. Dobrym pomysłem na tani taras i alternatywą dla prawdziwego drewna jest użycie desek kompozytowych, które są połączeniem drewna i PCV. Są one estetycznie wykończone i zbliżone wyglądem do naturalnego drewna, a przy tym wyjątkowo wytrzymałe na czynniki zewnętrzne.

Rozwiązaniem na tani i funkcjonalny taras, na które decyduje się wiele osób, jest odpowiednie ułożenie kostki brukowej - bezpośrednio na uprzednio przygotowanym gruncie. Bez konieczności wylewania warstwy betonu, docelowy efekt jest osiągnięty dużo szybciej. W tym celu należy solidnie przygotować powierzchnię pod kostkę – korytowanie terenu i jego utwardzenie to połowa sukcesu. Po wysypaniu piasku i kruszywa, wystarczy ułożyć bruk i zasypać szczeliny, uzyskując piękny taras!

Dobrze wyposażony taras to również odpowiednia aranżacja dodatków – ciekawym pomysłem na dekoracje tarasowe mogą być meble wykonane z wikliny. Konstrukcja taniego tarasu pozwala na inwestycję w klimatyczne i solidne meble wiklinowe na lata. Oprócz tego alternatywą dla drogich donic okażą się własnoręcznie wykonane skrzynki na kwiaty z drewnianych listew, a miękkie poduszki czy koce bez trudu znajdziesz w dyskontach ogrodowych!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl