Ozdoby do ogrodu? Prezentujemy najnowsze trendy!

Piękny ogród, zwłaszcza w ostatnich miesiącach, jest doskonałym miejscem do wypoczynku, pracy i spotkań z przyjaciółmi. Jednak żeby tak się stało, musimy zadbać o harmonię i przemyślane pomysły na ozdoby do ogrodu. Jak to zrobić? Oto kilka prostych sposobów, które sprawią, że będzie to dla Ciebie bajecznie proste.

Patrz na dekoracje ogrodowe konkretnymi kategoriami

Nasze ogrody mają bardzo ograniczoną powierzchnię. Tak naprawdę możemy zmieścić w nich kilka ozdób, które nadadzą im odpowiedniego charakteru. Już na samym początku urządzania swojej zielonej przestrzeni musisz podjąć decyzję czy skupiasz się na aspektach użytkowych, czy dekoracyjnych. Chcesz czuć się lepiej w ogrodzie wieczorem czy w ciągu dnia, a może dekoracja jest tylko dodatkiem, bo twój ogród to przede wszystkim miejsce, w którym rośnie marchewka i szczypiorek. Gdy odpowiesz sobie na te pytania reszta stanie się znacznie prostsza.

Przejdź do konkretów

Gdy już zaczniesz szukać pomysłów na ozdoby do ogrodu pasujących do Twojej koncepcji, zacznij od elementów największych. Jeśli w Twoim ogrodzie w centralnym punkcie stoi drewniana altana to może warto zastanowić się nad wiklinowymi meblami, które będą do niej idealnie pasować. Przydomowa wiata aż prosi się, by na belce nośnej powiesić oświetlone lampkami dekoracyjne kule, które sprawią, że wieczorne powroty do domu będą nas wprowadzały w spokojny nastrój. Natomiast ogródek warzywny powinniśmy oddzielić od części reprezentatywnej gustowną palisadą z wikliny, która zgrabnie określi granice na naszej działce. Podobną zasadę można stosować w każdym przypadku. Sposób postępowania zawsze będzie taki sam.

Zawsze idź za ciosem

Gdy zdecydujesz się na konkretny styl, staraj się go nie zmienić. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, nasze ogrody mają dość ograniczoną powierzchnię i zwykle z trudem mieszczą w sobie dom, część dekoracyjną, garaż i miejsce do pracy. Skupienie się na jednym stylu sprawi, że unikniemy wrażenia “zagracenia” ogrodu, a dzięki temu będziemy mogli zmieścić w nim wszystko, co niezbędne. Gdy naszym pierwszym wyborem jest wiklinowy fotel bujany to oczywistym krokiem będzie elegancki zestaw mebli ogrodowych. Następnie dobierz do tego gustowny detal i voila! Cała reszta będzie tylko kosmetyką i odświeżeniem wyglądu ogrodu.

Gdy masz już niemal wszystko...

… możesz skupić się na drobiazgach albo zadbać o to, by Twój ogród pokazywał różne oblicza w zależności od pór roku. Pomysłów na ozdoby do ogrodu jest naprawdę dużo. Latem mogą w nim królować plecione meble, jesienią kosze wypełnione kwiatami i dyniami. Zimą możesz skupić się dekoracjach i oświetleniu, a wiosna to czas siania kwiatów i warzyw. Możliwości są tutaj naprawdę ogromne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl