Kosz wiklinowy na ziemniaki – praktyczny i niezbędny dodatek w każdym domu
Kosz wiklinowy na ziemniaki – praktyczny i niezbędny dodatek w każdym domu

Nie masz pomysłu na przechowywanie ziemniaków? Tradycyjne wiaderko nie zdaje egzaminu, a dodatkowo nie wygląda zbyt atrakcyjnie? Poznaj więc naszą propozycję, jaką jest kosz wiklinowy na ziemniaki. Jak wygląda, co go charakteryzuje i dlaczego warto go mieć? Tego dowiesz się z tego artykułu.

Jak przechowywać ziemniaki?

Ziemniaki to niezastąpiony składnik wielu dań polskiej kuchni. Trudno sobie bez nich wyobrazić tradycyjny niedzielny obiad. Przyrządzane na wiele sposobów zawsze smakują wyśmienicie i trudno jest je zastąpić czymś innym. Jak jednak je przechowywać, aby jak najdłużej zachowały swoje walory smakowe i zwyczajnie się nie zepsuły? To pytanie zadaje sobie wiele osób. My jednak znamy na nie odpowiedź!

To, w jaki sposób przechowujesz ziemniaki ma duże znaczenie. Wpływa on bowiem na termin ich zdatności do spożycia. Jak się okazuje, w normalnych warunkach może to być czas od jednego do trzech tygodni. Z kolei w optymalnych, surowe ziemniaki można przechowywać nawet przez kilka miesięcy W czym zatem tkwi sekret tego rozwiązania?

Nie łącz ziemniaków z innymi produktami

Przede wszystkim, warto pamiętać o jednej podstawowej zasadzie – ziemniaki nie lubią towarzystwa innych warzyw i zdecydowanie preferują samotność. Dlatego powinny być przechowywane osobno – w innym przypadku mogą zacząć kiełkować lub psuć się znacznie szybciej. Ciekawym jest fakt, że jabłka, banany czy gruszki wydzielają substancje, które przyspieszają gnicie ziemniaków. Z tego też względu należy przechowywać je osobno.

W czym i gdzie przechowywać ziemniaki?

W czym najlepiej przechowywać ziemniaki? Tutaj dobrze sprawdzi się wspomniany już kosz wiklinowy na ziemniaki. Jest to produkt, który zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, co dobrze wpływa na świeżość warzyw. Gdzie jednak umieścić kosz wypełniony ziemniakami? Najlepszym wyborem będzie miejsce, które:

- jest ciemne (nie wpadają do niego promienie słoneczne),

- panuje w nim optymalna temperatura (nie może być zbyt, ciepło ani zbyt zimno),

- jest przewiewne – dobrze, gdy będzie mieć mieć dostęp do świeżego powietrza,

- jest wolne od przeciągów,

- pozwala na utrzymanie w miarę stałej temperatury powietrza,

- nie przecieka.

Najlepszym wyborem będzie zatem piwnica, garaż lub ziemianka ogrodowa. Miejsca te spełniają wszystkie powyższe warunki.

Przechowywanie ziemniaków w kuchni – tak czy nie?

Zastanawiasz się, czy ziemniaki można przechowywać w kuchni? Odradza się to rozwiązanie. Jeżeli jednak nie masz innej możliwości – w końcu nie każdy dysponuje dodatkową przestrzenią do przechowywania, umieść je w szafce znajdującej się pod zlewem. W takich warunkach mogą zachować dobrą kondycję nawet przez tydzień.

Kosz wiklinowy na ziemniaki – co to za produkt?

Czym tak właściwie jest kosz wiklinowy na ziemniaki? Jak sama nazwa wskazuje jest to kosz lub koszyk, który został wykonany z wikliny. Przystosowany został do przenoszenia i przechowywania ziemniaków, choć jego zastosowanie jest znacznie szersze. Śmiało można przyznać, że jest to uniwersalny i wszechstronny produkt, który można użyć na wiele sposobów. My jednak skupiliśmy się na tym, aby pełnił funkcję pojemnika do przechowywania ziemniaków.

Kosz wiklinowy jest klasą samą w sobie, dlatego zawsze prezentuje się nienagannie. Te walory estetyczne sprawiają, że będzie nie tylko świetnym i praktycznym pojemnikiem, lecz również stylową dekoracją. Dlatego też niezależnie od tego, czy będziesz przechowywać go w zamkniętej szafce czy też na widoku – będzie prezentował się znakomicie.

Jakie kosze na ziemniaki znajdziesz w naszym sklepie?

Jeżeli nie wiesz, gdzie zaopatrzyć się w kosz na ziemniaki, mamy dobrą wiadomość. Doskonale się składa, gdyż jesteś w dobrym miejscu – w naszym sklepie znajdziesz go bez problemu. W kategorii kosze gospodarcze umieściliśmy duży wybór tego rodzaju produktów do przechowywania. Wykonane z naturalnej wikliny, zapewnią odpowiedni przepływ powietrza, co pozwoli na przedłużenie świeżości ziemniaków.

Kosze dostępne są w różnych rozmiarach. Bez trudu więc znajdziesz idealną wielkość, dopasowaną do ilości przechowywanych ziemniaków. Wiadomo, że zupełnie innej ilości potrzebuje kilkuosobowa rodzina, innej zaś osoba, która mieszka sama. W naszym sklepie internetowym możesz zatem wybierać spośród koszy o różnych wymiarach, tak aby dobrać produkt najbardziej dopasowany do swoich potrzeb.

Warto wspomnieć, że kosze gospodarcze możesz wykorzystać na wiele sposobów. Są niezastąpione podczas prac ogrodowych, np. podczas zbiorów. Dobrze spiszą się do przechowywania innych warzyw lub owoców. Możesz nosić w nich drewno do kominka, zbierać w nie dziecięce zabawki lub też rzeczy przeznaczone do prania. Jak widzisz, możliwości są niemal nieograniczone. Jest to zatem świetny wybór. Warto wspomnieć, że produkty wykonane z wikliny cechują się wysoką odpornością na wiele czynników oraz niezwykłą trwałością. Dzięki temu, zakupiony kosz wiklinowy na ziemniaki posłuży Ci bardzo długo.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl