Jaka huśtawka do pokoju dla dzieci? Podpowiadamy, co sprawdzi się najlepiej!

Dzieci kochają bujanie! Doskonale widać to na placach zabaw, na których huśtawki należą do najchętniej zajmowanych sprzętów. Domowa huśtawka do pokoju dla dzieci z pewnością zachwyci niejedną pociechę. Pozostaje jednak pytanie, na jaką warto się zdecydować? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by zakup okazał się strzałem w dziesiątkę!

Huśtawka do pokoju dziecięcego a wiek pociechy

Podstawową kwestią, na którą warto zwrócić uwagę przy wyborze huśtawki do pokoju dla dziecka, jest wiek pociechy. To właśnie od niego zazwyczaj uzależniona jest sprawność oraz umiejętności młodego amatora bujania. Huśtawka dla dziecka powinna być przede wszystkim bezpieczna, dlatego doskonale sprawdzą się rozwiązania z dodatkowymi zabezpieczeniami, np. modele typu kokon. Głębokie siedzisko otoczone obszernym oparciem pomoże uchronić dziecko przed ewentualnym upadkiem.

Huśtawka do pokoju dla dzieci – sposób montażu

Jednym z kluczowych aspektów, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze huśtawki, jest sposób jej montażu. Klasyczne modele bardzo często wymagają przytwierdzenia do sufitu. Może okazać się to problematyczne z przynajmniej dwóch względów. Po pierwsze, montaż takiej huśtawki wymaga ingerencji w strukturę sufitu. Po drugie, nierzadko instaluje się ją na długich linach, które umożliwiają intensywne rozbujanie sprzętu – co może okazać się niebezpieczne w przypadku najmłodszych pociech. Z tego względu ciekawym rozwiązaniem, które doskonale sprawdzi się w roli huśtawki do pokoju dla dziecka, jest model mocowany na stojaku.

Huśtawka dla dziecka – z jakiego materiału?

Wybierając huśtawkę do pokoju dziecięcego, zwróć również uwagę na materiały, z których zrobiony jest sprzęt. Popularne huśtawki typu kokon bardzo często wykonane są ze stali, która nie należy do tworzyw przyjemnych w dotyku. Ciekawą alternatywą dla tego typu modeli mogą okazać się naturalne huśtawki wiklinowe. Zadbaj również o to, by były wyścielone dużymi i miękkimi poduszkami.

Estetyka też ma znacznie!

Prędzej czy później każda pociecha zacznie zwracać uwagę na to, jak prezentuje się wnętrze jej pokoju. Z tego względu na etapie wyboru huśtawki dla dziecka warto zwrócić uwagę na jej design. Jeśli chcesz, by sprzęt służył jak najdłużej, zrezygnuj z modeli o typowo dziecięcej stylistyce. Z tej perspektywy warto polecić wspomniane już huśtawki typu kokon, które docenią nie tylko najmłodsi, ale i nastolatkowie czy dorośli.

Wiesz już, jaką huśtawkę do pokoju dla dziecka wybrać? Jeśli zgadzasz się z powyższymi uwagami, doskonałym rozwiązaniem może okazać się jeden z wiklinowych modeli dostępnych w naszym sklepie. Sprawdź, który z nich skradnie serce Twojej pociechy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl