Czy wiklinowa huśtawka na balkon w bloku to na pewno dobry pomysł? Sprawdzamy!

Coraz większą popularnością cieszą się różnego rodzaju huśtawki. Spotkać się z nimi można nie tylko w przydomowych ogrodach, ale i na tarasach czy balkonach. Nowoczesne huśtawki w niczym nie przypominają tych, które były dostępne na rynku przed laty. Są to meble nie tylko praktyczne i wygodne, ale i bardzo stylowe. W naszym sklepie internetowym znaleźć można wiklinowe huśtawki na balkon w bloku. Jakie są ich największe zalety? Kiedy warto na nie postawić? Odpowiadamy. 

Dlaczego meble ogrodowe i balkonowe z wikliny to doskonały pomysł?

Zacząć trzeba od tego, że wybór mebli do ogrodu czy na balkon nie może być przypadkowy. Należy stawiać na produkty solidne, wykonane z wysokiej jakości materiałów odpornych na działanie czynników zewnętrznych. W końcu znajdujące się na zewnątrz meble są przez cały czas narażone na różne warunki atmosferyczne - deszcz, wiatr, wilgoć, słońce itd. Nie można z drugiej strony zapominać o ich funkcjonalności i wygodzie użytkowania. Dlatego tak dużą popularnością od lat cieszą się meble wiklinowe. W czym tkwi ich fenomen?

Wykonane z wikliny meble są przede wszystkim zaskakująco wytrzymałe. Jednocześnie prezentują się bardzo efektownie. Zabezpieczone w odpowiedni sposób, są w stanie wytrzymać wiele długich lat. Sporym atutem mebli z wikliny jest również ich lekkość. Oferowana przez nas wiklinowa huśtawka na balkon w bloku jest mobilna - można więc w razie potrzeby przenosić ją z miejsca na miejsce. 

Warto także wspomnieć o tym, że wiklinowe meble są produktami przyjaznymi dla środowiska naturalnego. To istotna informacja dla osób, dla których ważne są względy ekologiczne.

Jak dbać o meble ogrodowe i balkonowe z wikliny?

Wiklinowe meble są bardzo wytrzymałe, ale i one wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Systematyczna konserwacja może w dużej mierze przedłużyć ich żywotność. Wykonane z wikliny krzesła, stoliki czy huśtawki należy regularnie odkurzać. Dodatkowo warto sięgnąć po ścierkę z wodą i mydłem. Zakazane jest natomiast używanie silnych detergentów. Te mogą uszkodzić wiklinę. 

Oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że intensywne promieniowanie słoneczne czy opady atmosferyczne nie wpływają pozytywnie na wiklinowe meble. Dlatego zaleca się ich zabezpieczenie przy pomocy odpowiedniej pasty. Wiklinie szkodzić może także zbyt duża susza. 

Wiklinowa huśtawka na balkon w bloku - jak wybrać dobrze?

Wiklinowe huśtawki na balkon w bloku zdecydowanie podbiły rynek. Dlatego nikt nie powinien mieć większego problemu ze znalezieniem odpowiedniego dla siebie modelu. Wiele ciekawych modeli znajduje się w ofercie naszego sklepu internetowego.

Poszczególne rodzaje huśtawek wiklinowych między sobą różnią się m.in. kształtem. Do wyboru są zarówno wersje okrągłe, jak i nieco bardziej jajowate. Wszystkie są jednak porównywalne ze sobą pod kątem wygody. To meble jednoosobowe o udźwigu na poziomie 120 kg. 

Huśtawki wiklinowe dostępne są w sprzedaży w dość szerokiej gamie kolorystycznej. Mogą być m.in. szare, czarne, wiśniowe czy brązowe. Jeszcze szerszy jest wybór kolorów poduszek, które wchodzą w skład zestawu. Huśtawki można zawiesić na suficie, drewnianych belach lub umieścić na specjalnym stelażu. Są one na tyle kompaktowe, że bez problemu zmieszczą się nawet na stosunkowo niewielkim balkonie. 

Na co trzeba zwrócić uwagę, wybierając wiklinową huśtawkę na balkon w bloku?

Wybór wiklinowej huśtawki na balkon w bloku wcale nie musi być trudny. Pod uwagę trzeba wziąć tylko kilka podstawowych elementów.

  1. Zacząć należy od wielkości huśtawki - musi być ona dopasowana do powierzchni samego balkonu.
  2. Kluczowe znaczenie ma udźwig huśtawki - w przypadku naszego sklepu jest to 120 kg.
  3. Kształt jest kwestią indywidualnych upodobań. Do wyboru są huśtawki okrągłe i owalne (jajowate).
  4. Podobnie jest z kolorystyką huśtawki i uzupełniających ją poduszek. Jest ona na tyle zróżnicowana, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. 
  5. Na końcu nie można zapominać o kwestii montażu. Nie każdy chce lub może wiercić w suficie. Świetną alternatywą są w tym przypadku wiklinowe huśtawki na balkon w bloku wieszane na specjalnym stelażu. Zresztą w razie potrzeby zawsze można je przenieść w inne miejsce. 

Dlaczego warto ustawić na swoim balkonie huśtawkę?

Huśtawki to meble, które coraz częściej spotkać można na tarasach i balkonach. Trudno się temu dziwić. Są w końcu bardzo wygodne. Na takiej huśtawce można z powodzeniem spędzić wiele godzin, czytając książkę czy gazetę. Taki wypoczynek jest niezwykle komfortowy. Łagodne kołysanie potrafi zrelaksować i uspokoić po ciężkim dniu pracy. 

Wiele osób wybiera wiklinowe huśtawki na balkon nie tylko z uwagi na wygodę ich użytkowania, ale i efektowny design. Są to meble, które w dużej mierze poprawiają estetykę balkonu w bloku. Stanowią tym samym idealny wybór dla miłośników stylowych aranżacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl